WhatsApp

Glokom Takip ve Ameliyatı

Glokom Takip ve Ameliyatı

Glokom Takip ve Ameliyatı

Göz Tansiyonu Hastalığı (Glokom) Nedir?
Göz tansiyonu hastalığı (glokom) ; göz içerisindeki sıvı basıncının yüksek olmasına bağlı olarak görme sinirinin işlevinin bozulması zayıflamasıdır.
Göz içi sıvısının basıncı neden artar?
Göz içine berrak göz sıvısı salgılanır ve daha sonra göz dışına emilir. Bu sıvıyı dışarı süzen dokulardaki yapısal değişiklikler göz içi basıncının artışına neden olur.
Göz Tansiyonu Hastalığı (Glokom) Nasıl bir hastalıktır?
Belirti vermeyen sinsi bir hastalık olup erken teşhis ve tedavi edilmediği takdirde sonucu görme kaybına kadar varabilen bir hastalıktır. Bu sebeple her yıl düzenli göz muayenesi olarak göz tansiyonu tetkik edilmelidir.
Göz Tansiyonu Hastalığı (glokom) nedeni nedir?
Bu hastalığın başta gelen nedeni göz içindeki basıncın yüksekliğidir, ancak görme sinirinin dolaşımının bozulduğu, doku zaafiyeti veya yapısal bozuklukların görüldüğü durumlarda görme siniri basınca daha duyarlı hale gelebilir ve göz tansiyonu yükselmeksizin de görme siniri hasarı gelişebilir
Özel Kastamonu Odak Göz Göz Hastalıkları Merkezi'nde Göz tansiyonu hastalığı (Glokom) takip ve tedavisinde, dünyanın en son teknolojik alt yapısına sahip tetkik cihazları ve Amerikan Sağlık İdaresi (FDA) onaylı son jenerasyon lazer cihazları, alanında uzmanlaşmış doktorlarımız tarafından  kullanılmaktadır .

 

Yukarı Çık